Czy dokument z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych bez Imienia i Nazwiska jest ważny ?
Aby uzyskać informację z rejestru dłużników niewypłacalnych należy złożyć jeden z dwóch wniosków do KRS. Są to:
- CI KRS-CDN Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych
- CI KRS-CDT Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych
Często się zdarza iż odpowiedź z RDN zawiera tylko nr PESEL bez imienia i nazwiska. Czy taki dokument jest wówczas ważny?
TAK.Jest to dokument zgodny z aktualnym stanem w RDN. Zgodnie z Rozporządzeniem we wniosku należy podać tylko jedną daną identyfikującą podmiot. W przypadku osoby fizycznej jest to numer PESEL lub nazwisko i imiona. W przypadku pozostałych podmiotów: numer REGON lub nazwa lub firma lub numer KRS. W przypadku podania we wniosku więcej niż jednej danej identyfikacyjnej, wyszukanie w rejestrze następuje na podstawie tylko jednej z nich, według kolejności podanej powyżej. A zatem numer PESEL jest przed nazwiskiem i jeżeli podano nr PESEL oraz imię i nazwisko, wyszukiwanie następuje po nr PESEL i taka też informację, z numerem PESEL zawiera zaświadczenie. Aby wykluczyć informację zwrotną po podaniu samego imienia i nazwiska iż ”Janów Kowalskich” jest x ilość, lepiej podawać nr PESEL Numer Pesel przypisany jest do konkretnej osoby i jest niepowtarzalny. Zaświadczenie o danym numerze PESEL dotyczy tylko i wyłącznie tej osoby której numer PESEL widnieje na dokumencie. Aby uzyskać dokument który zawiera nie tylko numer Pesel ale i Imię i Nazwisko należy zamówić wniosek CI KRS CDT CI KRS-CDT Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych Wówczas w odpowiedzi zwrotnej na dokumencie uwidocznione oprócz numeru PESEL będzie Imię i nazwisko. Niestety nie badaliśmy dlaczego ustawodawca w ten sposób określił reguły wystawiania dokumentów z RDN.
Pozyskaj również informację o wiarygodności płatniczej z poniższych rejestrów
Biura Informacji Gospodarczej tzw BIG’i
Jeżeli podmiot nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, dokument zawierał będzie stosowną informację. Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
Jeżeli podmiot jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, dokument zawierał będzie stosowną informację. Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
W Centralnym Rejestrze Zastawów Skarbowych (CRZS) przechowywane są informacje o wszystkich ustanowionych zastawach skarbowych na terenie całego kraju.
Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzającego stan zaległości.
Informacja z Rejestru Zastawów Sądowych Sprawdź czy dana firma albo osoba posiada zastawione ruchomości.